REKLAM
Panax Dr. Clavis Panax
Panax; kalp ve damar sorunlarında, hipertansiyonda, kan basıncının düzenlenmesinde, kolesterolün düşürülmesinde etkin bir gıda takviyesidir.

Murat Bardakçı:'' Muhammed Peygamber Ali Allah'tır''

Murat Bardakçı:'' Muhammed Peygamber Ali Allah'tır''

CHP TAM BiR BAAS'TIR. Suriye'nin mezhebi Alevilik degildir ama MUHAMMED PEYGAMBER ALi ALLAH'TIR...


9 Eylül 2011 21:27
font boyutu küçülsün büyüsün


AK Parti milletvekili Hüseyin Çelik'in CHP'ye yönelik Suriye eleştirisinde 'Acaba CHP mezhepsel yakınlıktan ötürü mü Suriye'ye sahip çıkıyor' diyerek tartışmanın fitilini ateşlemişti. CHP'den bu sözlere en sert tepki Gürsel Tekin'den gelmiş ve 'Faşist kafanın ürünü sözler' ifadelerini kullanmıştı. Tartışmaya Habertürk Gazetesi yazarı Murat Bardakçı da katıldı.

SURİYE VE TÜRKİYE ALEVİLİĞİ

CHP'nin Baasçılar'a benzetilebileceğini öne süren Bardakçı, 'Çelik'in Baas Partisi'ne benzetilmesi açık söyleyeyim hayet hoş ve maalesef doğrudur' diye yazdı. Hüseyin Çelik'in mezhepsel yakınlık iddiasına karşı çıkan tarihçi Murat Bardakçı, Suriye Aleviliği ile Türkiye'deki Aleviliğin birbirinden farklı olduğunu kaydetti.

MUHAMMED PEYGAMBER AMA..

Bardakçı Nusayrilik olarak tanımlanan Suriye Aleviliği ile Türkiye Aleviliğini karşılaştırırken şu ayrımı yapıyor; 'Nusayriler Kur'an'a saygı gösterir ama 'El Mecmü' adında başka bir kaynağı benimsemişlerdir. Mesela Hz. Hasan ve Hz. Hüseyin'in aslında birer melek olduğuna inanılır ama Hz. Muhammed peygamber ama Hz. Ali 'Allah' kabul edilir.' Bu haber 18,343 defa okundu.

Yorum ekleYorum ekle


Yorumlar (2)
 • Haydar Kerim / 20 Ocak 2013 15:03

  İftiradır

  Bizler Arap Alevisiyiz.Allahın kitabı Kuran-ı Kerim klavuzumuz Muhammed rehberimiz Ali mürşidimiz,imamımız,şahımız pirimizdir.Allahtan başka bir ilahı kabul etmeyiz.Bizim yolumuz Hak Muhammed Ali yoludur

  Arap Aleviliğindeki ALİ

  zulüme baş kaldıran ALİDİR

  yoksullara yardımı kollayan Yoksulları gözeten ALİDİR,

  haksızlığa karşı duran ALİDİR,

  elindeki ekmegi karşısındaki ile paylaşan ALİDİR,

  haklının yanında haksızlığın karşısında olan ALİDİR.

  mazlumların yanında olan ALİDİR.


  Anladıysanız şahsım adına beni bahtiyar edersiniz. Aşk ile, Hakk yar ve yardımcınız ola

  Aşk-ı muhabbetle
 • Mekzun Sincari / 10 Mayıs 2012 21:12

  Kınama

  Nusayriler, Arap kökenli Alevi Müslümanlardır.

  Bizler, Alevi müslümanlar (Nusayriler) olarak; Kur'an-ı Kerim, Sünnet-i Nebevi ve Ehlibeyt üçgeninde İslam'a imanla bağlıyız. Bunlara aykırılık teşkil eden tanımlamaları inancımıza, değerlerimize müdahale ve saygısızlık olarak görüyor, bu tür yaklaşımlardan nemalanmayı düşünenleri de esefle kınadığımızı ilan ediyoruz.


Anket

"Osmanlı'da Seks" kitabını inandırıcı ve bilimsel anlamda ciddi buluyor musunuz?
 • Evet
 • HayırStar Tech Logic
Card Guard Anti Skimmming Devices
ATM REMANUFACTURING