REKLAM
Panax Dr. Clavis Panax
Panax; kalp ve damar sorunlarında, hipertansiyonda, kan basıncının düzenlenmesinde, kolesterolün düşürülmesinde etkin bir gıda takviyesidir.

Bardakçı dedesinin Dersim sırlarını anlattı

Bardakçı dedesinin Dersim sırlarını anlattı

Murat Bardakçı, Dersim katliamı sürecinde Elazığ valisi olan dedesinin konuya dair görüşlerini canlı yayında paylaştı..


29 Kasım 2011 12:20
font boyutu küçülsün büyüsün


Dersim katliamından önce bölgeye şiddet içermeyen yöntemlerle yaklaşılması gerektiğini vurgulayan raporlar hazırlayan Ali Cemal Bey, dönemin önemli aktörleri arasında sayılıyor. Murat Bardakçı, dedesinin Dersim'de yaşananlara dair anlattıklarını canlı yayında paylaşırken "aradan çok zaman geçti artık söylemenin sakıncası yok" dedi. 

DEDEM, DERSİM'İ EĞİTİM VE EKONOMİYLE TÜRKLEŞTİRMEK İSTİYORDU 

 Biz dedemle çok konuştuk bu konuyu. Aradan çok zaman geçti artık söylemenin bir sakıncası yok. Dedem Şeyh Sait'in idamında da bulunmuş biridir.'' Buraya silahla gittiğimiz takdirde hiç bir sonuç elde edemeyiz; eğitim, ekonomi gibi temel alanlarda yatırım yapmalıyız , bunları ancak böyle Türkleştirebiliriz'' derdi.Sadece bir kaç aşiretin sürgüne gönderilmesi gerekir diyordu, onları ikna edilemez buluyordu. " 


AÇIKÇASI ATATÜRK'ÜN HABERİNİN OLMAMASI MÜMKÜN DEĞİL 
Açık söylemek gerekirse Atatürk'ten habersiz olması mümkün değil, böyle bir şey olamaz. Dersim kararnamelerinde Atatürk'ün imzası vardır. Celal Bayar'ın anlatımları da bu yönde ''Atatürk vurun dedi biz de vurduk'' demiştir... 

"DERSİM HALKI KÜRT DEĞİL TÜRKTÜR" 

“Dedem, Dersim halkı Kürt değil derdi. Horasan taraflarından göç etmiş Türklerdir, sünnî değil Alevî olmaları ve inançları ve âdetleri de bunların aslında Türk olduklarını gösterir” derdi.
Bu haber 13,175 defa okundu.

Yorum ekleYorum ekle


Yorumlar


  Henüz yorum yapılmamış


Anket

"Osmanlı'da Seks" kitabını inandırıcı ve bilimsel anlamda ciddi buluyor musunuz?
  • Evet
  • HayırStar Tech Logic
Card Guard Anti Skimmming Devices
ATM REMANUFACTURING