REKLAM
Panax Dr. Clavis Panax
Panax; kalp ve damar sorunlarında, hipertansiyonda, kan basıncının düzenlenmesinde, kolesterolün düşürülmesinde etkin bir gıda takviyesidir.

Hanedanın Son Mensubuna Veda

Hanedanın Son Mensubuna Veda

Osmanlı İmparatorluğu'nda doğan son hanedan mensubu olan Neslişah Osmanoğlu son yolculuğuna uğurlandı.


3 Nisan 2012 20:57
font boyutu küçülsün büyüsün


Osmanlı İmparatorluğu'nda doğan son hanedan mensubu olan Neslişah Osmanoğlu son yolculuğuna uğurlandı. 91 yaşında hayata veda eden Neslişah Osmanoğlu'nun cenazesine hükümeti temsilen Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç katıldı.

Neslişah Osmanoğlu için Beşiktaş Yıldız'daki Hamidiye Camisi'nde tören düzenlendi. Cenaze töreninde Neslişah Osmanoğlu'nun tabutunun üzerine kabe örtüsü konuldu. Cenaze törenine Arınç'ın yanı sıra Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Abdulkadir Aksu, İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu ve Ak Parti İstanbul İl Başkanı Aziz Babuşçu katıldı. Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, habercilerin gündeme ilişkin sorularını yanıtlamazken, şahsen tanıdığını söylediği Neslişah Osmanoğlu'nun ölümünden dolayı yaşadığı üzüntüyü dile getirdi. İşadamlı Ali Koç, Osmanoğlu ailesine başsağlığı dileyen isimler arasında yer aldı. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül de cenazeye çelenk gönderdi. Ünlü tarihçiler Murat Bardakçı ve Prof. Dr İlber Ortaylı da Osmanoğlu ailesi mensuplarına başsağlığı dileyenler arasında yer aldı.

Prof. Ortaylı, Neslişah Osmanoğlu'nun ölümüyle bir dönemin sona erdiğini söyledi. Neslişah Osmanoğlu için öğle namazını müteakip cenaze namazı kılındı. Cenaze namazının ardından Neslişah Osmanoğlu'nun naaşı toprağa verilmek üzere Aşiyan Mezarlığına götürüldü. Neslişah Osmanoğlu'nun tabutu cenaze aracına, Cumhurbaşkanı Gül'ün çelengiyle birlikte konuldu.


Bu haber 6,534 defa okundu.

Yorum ekleYorum ekle


Yorumlar


  Henüz yorum yapılmamış


Anket

"Osmanlı'da Seks" kitabını inandırıcı ve bilimsel anlamda ciddi buluyor musunuz?
  • Evet
  • HayırStar Tech Logic
Card Guard Anti Skimmming Devices
ATM REMANUFACTURING